Zaskakująco podobne sposoby, w jakie koty i papugi są równe na skali inteligencjiPapugi i koty są spokrewnione w tym sensie, że oba są członkami rzędu znanego jako Psittaciformes. Jest to również znane jako "ptaki z koroną", ponieważ są to ptaki z wyraźnymi grzebieniami lub "grzebieniami". Koty i papugi były udomowione przez wiele wieków, a nawet tysiącleci w niektórych przypadkach. Współżyły z ludźmi, dzieliły domy i często stawały się ukochanymi towarzyszami i członkami rodziny. Co więc mają wspólnego te dwa bardzo różne zwierzęta?

Oboje są bardzo inteligentni

Jeśli kiedykolwiek dzieliłeś swoje życie z kotem lub papugą, to już wiesz, jak inteligentne są te dwa gatunki. Koty są znane ze swojej sprytności i zamiłowania do zagadek. Papugi to inteligentne pierzaste stworzenia, które są bardzo społeczne, a niektóre są w stanie naśladować ludzką mowę. Mimo że koty i papugi żyją zupełnie inaczej, oba potrzebują stymulacji umysłowej każdego dnia. Dzieje się tak dlatego, że bez względu na to, do jakiego gatunku należysz, musisz stymulować swój mózg, aby utrzymać go w zdrowiu. Papugi i koty nie są tu wyjątkiem.

Oba są niezwykle spostrzegawcze

Koty i papugi są zarówno znane z dbałości o szczegóły. Ich ciekawość popycha je do bycia spostrzegawczymi i zauważają najdrobniejsze zmiany w swoim środowisku. Papugi słyną ze swojej pamięci wzrokowej oraz sposobu, w jaki obserwują i zapamiętują szczegóły. Koty również mają doskonałą długoterminową pamięć wzrokową, którą wykorzystują na swoją korzyść. Pozwala im to na podkradanie się do zdobyczy lub zasadzanie się na gościa.

Potrafią być bardzo czułe i kochające

Papugi i koty są zarówno bardzo czułe i kochające, co czyni je wspaniałymi członkami rodziny. Koty, które są wychowywane w domu, często pokazują swoje przywiązanie, ugniatając pazurami kanapę lub kolana człowieka. Jest to ich sposób na pokazanie Ci, że Cię lubią i doceniają. Papugi robią to samo z ich dziobami. Jest to czułość od palców u nóg do czubków dziobów. Papugi często przytulają się do ciebie, aby pokazać przywiązanie. Koty zrobią to samo, zwijając się obok ciebie. W obu przypadkach wiesz, że jesteś kochany przez inteligentne i czułe zwierzęta.

Ich umiejętności językowe są dobrze rozwinięte

Koty i papugi są znane ze swojej zręczności, ale mają również dobrze rozwinięte umiejętności językowe. Szacuje się, że koty mają 9 różnych wokalizacji, podczas gdy papugi mają od 25 do 50 różnych wokalizacji. Papugi mogą nauczyć się setek słów w ciągu swojego życia. Ich język mówiony jest bardzo podobny do języka ludzkiego, co oznacza, że potrafią przestrzegać podstawowych zasad gramatycznych. Są również w stanie zrozumieć pojęcie zera. Papugi można nauczyć rozpoznawania siebie w lustrze. Jest to wskazówka, że na podstawie swojego odbicia rozumieją swoje miejsce w świecie.