Czy chcesz mieć idealne krzesła ogrodowe? Muszą one spełniać następujące warunkiW idealnym świecie wystarczyłoby wstawić tutaj link do idealnego krzesła. Ale nie żyjemy w idealnym świecie, a krzesła ogrodowe, które pasują zawsze, wszędzie i do każdego, po prostu nie istnieją i trzeba je znaleźć samemu. Na szczęście zamiast szeregu pytań technicznych, aby dokonać właściwego wyboru, wystarczy rozważyć kilka bardzo podstawowych kwestii.

Na początek rozmiar

Krzesła ogrodowe muszą być wygodne, ale co ważniejsze, muszą pasować do przeznaczonej dla nich przestrzeni. O ile wysokość nie jest zazwyczaj - nie zawsze, ale zazwyczaj - czynnikiem ograniczającym, o tyle szerokość może być. Szerokość krzeseł ogrodowych waha się od około 40 do ponad 70 centymetrów. Faktem jest, że przy 70 cm wydaje się, że komfort jest niemal gwarantowany, ale nadal trzeba się martwić, czy wokół stołu ogrodowego zmieści się wystarczająca liczba krzeseł. Problem staje się jeszcze większy, jeśli krzesła ogrodowe mają być ustawione na tarasie lub balkonie, gdzie nie da się oszukać przestrzeni.

Trwałość i wytrzymałość

Najlepsze krzesła do ogrodu muszą spełniać kilka wymogów technicznych. Oczywiście, powinny być jak najbardziej odporne na warunki atmosferyczne, przynajmniej jeśli chodzi o letni deszcz i wiatr. Idealnie byłoby jednak, gdyby były również odporne na wysoką wilgotność i zimno, tak aby przy odrobinie szczęścia nie trzeba było szukać miejsca do ich przechowywania w garażu lub piwnicy. Jeśli chodzi o trwałość, większość krzeseł ogrodowych i tak nie wytrzymuje dłużej niż 10 lat, ale byłoby miło, gdyby nie traciły swojego wyglądu już po roku lub nie rozpadały się po dwóch.

Osobno czy w zestawie?

Krzesła ogrodowe można kupić osobno lub w zestawie ze stołem. W tym drugim przypadku nie ma potrzeby dobierania estetyki "na oko", co ułatwia zadanie. Nierzadko jednak zdarza się, że o ile krzesła są bardzo dobrze zaprojektowane, o tyle stół nie jest już tak dobry (lub odwrotnie). Kupowanie krzeseł i innych mebli osobno wymaga więcej kompromisów, ale pozwala osiągnąć doskonały efekt, z wyjątkiem przypadków, gdy kupuje się tak nietypowe krzesła, że żaden stół nie tworzy z nimi idealnego zespołu. Dlatego w tym przypadku nie warto niczego przewidywać, lecz najpierw zapoznać się z ofertą producentów i sprzedawców.

Dobre, ale nie za drogie

Dobre krzesła ogrodowe nie są tanie. Aby były trwałe, estetyczne i stabilne, materiał, z którego są wykonane, jest dość drogi, więc bez wątpienia będziesz musiał głęboko sięgnąć do kieszeni. Jednak po przekroczeniu pewnej granicy będziesz wydawać więcej pieniędzy bez poprawy estetyki czy funkcjonalności. Jaka jest ta granica? Tego nie wiadomo, ponieważ każdy producent ma nieco inny limit. Jest to ważne, ponieważ wiele osób rozpoczyna swoje poszukiwania od ustalenia ceny minimalnej i maksymalnej. Oczywiście budżet nie jest z gumy, ale czasem naprawdę warto go nadwyrężyć i zyskać sporo komfortu.