Wysłanie zaproszeń i co dalej? Czyli jak urządzić niezapomniane urodzinyDecydując o tym, z jak dużym wyprzedzeniem wysłać zaproszenia, weź pod uwagę, ilu gości będziesz miał na przyjęciu. Jeśli organizujesz małe przyjęcie urodzinowe dla bliskiej rodziny i przyjaciół, możesz chcieć wysłać zaproszenia z miesięcznym wyprzedzeniem. Ale jeśli organizujesz ogromną imprezę z rodziną, przyjaciółmi i innymi gośćmi, możesz chcieć wysłać zaproszenia z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nikt nie zapomni o tym szczególnym dniu. Jeśli masz kilku gości, którzy nie RSVP, nie panikuj. Jeśli masz kilka miejsc w lewo, można wypełnić je z innymi gośćmi, którzy czekają na zaproszenie. Jeśli nie masz żadnych dodatkowych miejsc w lewo, zawsze możesz zapytać, czy jest ktoś, kto przyszedł, że nie ma dziecka, aby przynieść.

Zdecyduj się na działania, które są w twoim budżecie

Kiedy już zdecydujesz się na budżet, możesz zacząć decydować o aktywnościach, które mają być zawarte na twojej imprezie. Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest zrobienie kilku badań i poszukanie darmowych lub niedrogich działań, które możesz zrobić w domu.

  • Jeśli organizujesz przyjęcie urodzinowe w domu, zrób potluck. Będzie to tańsze i łatwiejsze niż gotowanie i sprzątanie dla tony ludzi.
  • Jeśli pogoda jest ładna, zorganizuj piknik na swoim podwórku.
  • Poproś każdego gościa o przyniesienie małego prezentu i zorganizuj wymianę prezentów.
  • Zorganizuj imprezę z rękodziełem. Możesz z łatwością wykonać rękodzieło DIY i użyć go jako przysługi dla gości.
  • Poproś gości o przyniesienie zabawki tematycznej, którą Twoje dziecko może wykorzystać w przyszłości.
  • Zorganizuj imprezę czytelniczą i poproś gości o przyniesienie książki do przeczytania dziecku.
  • Poproś gości o przyniesienie zabawki muzycznej lub koralików wodnych dla Twojego dziecka.

Nie zapomnijcie być obecni i cieszyć się tym dniem!

Na koniec, nie zapomnij być obecnym w dniu urodzin dziecka. Tak bardzo jak chcesz zaplanować imprezę, musisz również być obecny ze swoim dzieckiem i jego gośćmi. Ciesz się specjalnym dniem swojego dziecka i nie martw się o to, ile pieniędzy wydajesz lub czy wszystko jest idealne. Twoje dziecko prawdopodobnie zapamięta ten dzień dla zabawy, którą mieli, a nie jak drogie to było lub czy dekoracje były idealne. I kto wie, może zdecydujesz, że naprawdę lubisz planować przyjęcia i zaczniesz planować przyjęcia dla innych dzieci. Lub, ty możesz robić ten dniu rocznemu zwyczajowi i planować innych świętowania dla twój dziecka. No matter co ty wybierasz, właśnie pamięta cieszyć się dzień i być teraźniejszym z twój dzieckiem i ich gośćmi.