Chcesz być hodowcą papug? To nie takie proste!Hodowla papug jest satysfakcjonującym doświadczeniem, a nawet możesz być w stanie osiągnąć zysk na swoim papuzim potomstwie. Jednakże, hodowla papug jest długim i trudnym procesem. Zanim zdecydujesz się na hodowlę papug, upewnij się, że jesteś gotowy na zaangażowanie. Będziesz musiał utrzymać swoje papugi szczęśliwe, zdrowe i dobrze karmione. Być może trzeba będzie również długo czekać, zanim któraś z papug będzie gotowa do współżycia.

Hodowla Papug Dieta

Dieta hodowlana dla papug jest podobna do diety, którą spożywają na co dzień. Dieta papugi hodowlanej powinna zawierać 25% - 30% białka, oraz 34% - 36% tłuszczu. Powinna również zawierać dużą ilość wapnia dla zdrowia i siły jaj - około 20%. Warto pamiętać, że papugi hodowlane powinny mieć zawsze zapewnioną świeżą wodę. Papugi, które są hodowane na sprzedaż, powinny być karmione dietą o wysokiej zawartości białka, ponieważ dzięki temu pisklęta będą miały większe szanse na sprzedaż. Powinieneś dążyć do utrzymania diety, która jest zdrowa dla twojej papugi, ale pamiętaj, że pisklęta rosną szybko i potrzebują wielu składników odżywczych, więc nie muszą być wychowywane na diecie tak zdrowej, jak dieta pełnoletniej papugi.

Hodowla papug: Jak dbać o jaja i pisklęta

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać przy hodowli papug jest to, że czasami w ogóle się nie rozmnażają. Nawet papugi na wolności nie zawsze rozmnażają się co roku, a kiedy hodujesz w niewoli, jeszcze trudniej jest przewidzieć, kiedy papuga będzie gotowa do rozmnażania. Ważne jest, aby pamiętać o tym, gdy decydujemy się na hodowlę papug. Ważne jest również, aby utrzymać swoje papugi szczęśliwe i zdrowe w sezonie rozrodczym. Upewnij się, że zapewniasz swoim papugom dużo pożywienia, świeżej wody i dużo odpoczynku. Papugi hodowlane potrzebują w tym czasie nieco więcej odpoczynku, ponieważ produkują jaja. Ważne jest, aby utrzymać środowisko papugi w czystości podczas sezonu lęgowego. Możesz zapewnić świeżą ściółkę i dobrym pomysłem jest czyszczenie klatki nieco częściej niż zwykle.

Koszt hodowli papug

Hodowla papug nie jest tania i ważne jest, aby rozważyć koszty zanim zaczniesz hodować swoje papugi. Pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebował jest para hodowlana ptaków. Możesz kupić pary hodowlane papug od innych hodowców, ale może trzeba czekać tak długo, jak 12 miesięcy dla pary, aby być gotowym do hodowli. W zależności od gatunku papug, które chcesz hodować, może być konieczne zakupienie dwóch par. Gdy już masz swoje pary hodowlane, trzeba będzie ustawić klatkę hodowlaną dla nich. Dobra klatka hodowlana będzie duża, z dużą ilością miejsca dla papug do latania. Klatka hodowlana będzie zazwyczaj kosztować od 3000 do 5000 dolarów. W zależności od tego, ile par papug zdecydujesz się zachować, można wydać tysiące dolarów na klatkach hodowlanych sam.