Zmęczenie przy pracy? Zaradź temu!Praca przez długie godziny każdego dnia tygodnia nie jest możliwa do utrzymania dla większości ludzi, więc skorzystaj z tych wskazówek, aby zwalczyć zmęczenie, kiedy najbardziej tego potrzebujesz. Ważne jest, aby pamiętać, że nie zawsze można walczyć ze zmęczeniem za pomocą czystej siły woli. Jeśli zauważysz, że czujesz się przytłoczony i potrzebujesz szybkiego pick-me-up'u, zrób sobie przerwę. Odpuść to, na czym się skupiasz i pozwól sobie na relaks. Zawsze możesz do tego wrócić odświeżony i gotowy do ponownego zmierzenia się z tym zadaniem.

Rób krótkie przerwy w ciągu dnia

Robienie okresowych przerw jest skutecznym sposobem na zmniejszenie stresu i pomaga wrócić do pracy bardziej odświeżonym i skoncentrowanym. Najlepiej jest robić te przerwy w ustalonym czasie, aby nie okazało się, że robisz je zbyt często lub zbyt długo. Dąż do tego, by robić je co kilka godzin lub kilka razy w ciągu dnia pracy. Przerwy nie powinny być dłuższe niż 20 minut - jeśli będą dłuższe, możesz skończyć tak samo zestresowany jak na początku. Kilka pomysłów na efektywne przerwy: Wyjdź na zewnątrz i zaczerpnij świeżego powietrza. Posłuchaj muzyki (nie za głośno). Przeczytaj książkę. Zadzwoń do bliskiej osoby. Wybierz się na szybki spacer. Zjedz zdrową przekąskę. Rozciągnij się.

Bądź dobrze odżywiony i nawodniony

Jakość Twojej diety i nawodnienia może mieć ogromny wpływ na poziom Twojej energii. Podczas gdy ważne jest, by dostarczać sobie paliwa za pomocą odżywczych produktów, ważne jest również, by nie przesadzić. Jedzenie zbyt dużych ilości może spowodować, że poczujesz się ociężały i zważony. Aby tego uniknąć, zamiast jeść trzy duże posiłki dziennie, spróbuj jeść sześć małych posiłków. Nazywa się to przerywanym postem i jest to popularny sposób na utratę wagi przy zachowaniu wysokiej energii przez cały dzień. Przez cały dzień miej pod ręką butelkę z wodą, aby pozostać nawodnionym i uniknąć popołudniowej nudy, której doświadcza wiele osób.

Nie zapomnij oddychać

Ćwiczenia oddechowe mogą pomóc Ci się zrelaksować i zmniejszyć stres. Mogą również pomóc Ci szybciej zasnąć, co może być niezwykle przydatne po długim dniu w pracy. Istnieje wiele technik oddechowych, które możesz zastosować, aby pomóc sobie w odprężeniu. Możesz nawet użyć aplikacji w swoim telefonie, aby śledzić postępy w ćwiczeniach oddechowych. Wypróbuj różne techniki, aby znaleźć tę, która działa najlepiej dla Ciebie. Oto kilka opcji: Wydech przez 5 sekund i wdech przez 5 sekund. Wydech przez 5 sekund i wdech przez 7 sekund. Wydech przez 5 sekund i wdech przez 9 sekund.